Psi z přemnožené smečky

Vám, kterým sledujete kauzu přemnožené smečky NO ve Chrudichromech, tak můžeme s radostí oznámit že se podařilo všechny NO z místa odvést.

Za NO v nouzi k této kauze můžeme říct, že jsme na místě převzali celkem 10 psů, s tím, že na základě předběžných informací se mělo jednat o smečku 21 psů trpících strachovou agresí, na některé pro jejich agresi údajně nemělo jít ani sáhnout. Těsně před odběrem jsme obdrželi informaci, že počet psů se v místě snížil na 15.

Jak jste si asi mnozí všimli, tak ve snaze pomoci všem psům z této kauzy jsme v posledních třech měsících zveřejňovali výzvy, kterými jsme se snažili sehnat další vhodné umístění. Ozvalo se vás hodně a my Vám za to moc děkujeme. Nesmírně si vašich nabídek vážíme. Bohužel, z ohledem na prvotní informace týkající se stavu psů, jsme byli nuceni vaše nabídky odmítnout a hledat umístění vyloženě u někoho, kdo se zabývá převýchovou psů a má s problémovými psy zkušenosti..

Z tohoto důvodu jsme se obrátili s žádostí o pomoc na spolek Toulavé tlapky, který byl už tak na místo povolán k zajištění odchytu. Nakonec jsme se ještě před akcí domluvili na dočasném umístění dvou psů, u kterých měla proběhnout převýchova.Vzhledem k tomu, že stav psů nakonec naštěstí není natolik vážný, tak jsme se domluvili na přesunu těchto dvou psů zpět k nám a to ke jedné naší dočaskářce. U ní tedy bude umístěno celkem 8 psů, včetně třínohého psa.

Další dva psi měli jít do dočasné péče k další naší dočaskářce a to sice březí fenka a pak fenečka s rozbitou hlavou. Tahle „teta“ je profesionál v oboru a zabývá se rovněž převýchovou psů. Mimo to je veterinární sestřičkou na jedné z nejlepších veterinárních klinik zde v ČR. Nicméně, nakonec nám byla dopravena jen fenka se zraněnou hlavou. Takže nakonec z této kauzy máme v péči celkem 9 psů.

Zdroj: Blesk Tlapky

O tom, jak se pejskům daří můžete sledovat především na našich FB stránkách, kde budeme pravidelně informovat o jejich stavu.

Kdo by rád pejskům něco přispěl, tak zde uvádíme číslo našeho transparentního účtu vedeného u Moneta Money bank: 222 680 646/0600 . Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc a všem, kteří se rozhodnou pomoci moc děkujeme!

Komentáře

komentářů