O nás

Účelem spolku Německý ovčák v nouzi, z.s. je pomoc týraným, opuštěným či jinak strádajícím psům plemene NO a jejich křížencům.

Naše pomoc spočívá zpravidla v přebírání psů z nevyhovujících podmínek a jejich umístění buď do jednoho z našich depozit a nebo do dočasné péče. Po umístění naši svěřenci následně podstupují veterinární vyšetření a další potřebné kroky ( léčba, socializace apod.). Jakmile je svěřenec zcela zdráv a připraven k adopci, tak mu hledáme nový, vhodný domov. Všichni naši svěřenci jsou po umístění do nového domova již celoživotně kontrolováni a noví majitelé s námi jsou po celou dobu života adoptovaného psa v kontaktu.

V případě, že by se někdo k nám rád přidal, tak je každá pomoc vítaná. Ať už se jedná o nabídku dočasné péče, materiální pomoci, finanční příspěvek poslaný na náš transparentní účet vedený u Monety Money Bank (č.ú.:222680646/0600) nebo o jinou nabídku pomoci, budeme velmi rádi.

Upozorňujeme zároveň, že za příjem psů od soukromých osob vybíráme poplatek ve výši 2 000,- Kč.

Německý ovčák v nouzi – logo

Náš spolek tvoří členové:

Mgr. Andrea Bychlová – předseda a právník spolku
Sportovní kynologii se věnuje 6 let. Ve své trvalé péči má v současnosti 4 feny pocházející z nevyhovujících podmínek, s dvěma z nich se aktivně věnuje sportovní kynologii (zkoušky poslušnosti podle MZŘ a NZŘ).

Eva Nezdařilová – člen spolku
Aktivní zájem o dění v chovu německých ovčáků pod FCI, v minulosti spolupráce s Centrem výzkumu chování psů při ČZU, účast na přednáškách a seminářích s tématikou metodiky výcviku pozitivního posilování, komunikace se psem, využití pachových prací v praxi. Od podzimu 2016 adoptovaná fena NO Rita – cca 4 roky, se kterou se věnuje především noseworku a jiným pachovým pracím, začíná s Dog pullerem.

Miloslav Štolba – člen spolku                                                                                                                                    Sportovní kynologii se věnuje na profesionální úrovni více než 30 let. Během této doby poznal mnoho psích povah a naučil se s nimi pracovat. Jeho svěřenci se zúčastňovali nejvyšších zkoušek podle MZŘ a NZŘ.

KE STAŽENÍ:

Provozní řád spolku