O nás

Spolek Německý ovčák v nouzi, z.s. se zaměřuje na pomoc pejskům plemene německý ovčák, jenž se ocitli v nouzi.

Účelem našeho spolku je pomoc týraným, opuštěným či jinak strádajícím psům plemene NO, jejich křížencům, …

Naše pomoc spočívá zpravidla v přebírání pejsků z nevyhovujících podmínek a umístění do dočasné péče pod spolek.

Po umístění pejskové následně podstupují veterinární vyšetření a další potřebné kroky ( léčba, socializace apod.). Jakmile je pejsek zcela zdráv a připraven, tak mu hledáme nový, vhodný DOMOV. Všichni naši svěřenci jsou po umístění do nového domova již celoživotně kontrolováni a noví majitelé s námi jsou po celou dobu života pejska v kontaktu.

V případě, že by se někdo k nám rád přidal, tak je každá pomoc vítaná. Ať už se jedná o nabídku dočasné péče, materiální pomoci, finanční příspěvek poslaný na náš transparentní účet vedený u Monety Money Bank (č.ú.:222680646/0600) nebo o jinou nabídku pomoci, budeme velmi rádi 🙂

Upozorňujeme zároveň, že za příjem psů od soukromých osob vybíráme poplatek ve výši 2000,- Kč.

Německý ovčák v nouzi – logo

Náš spolek tvoří členové:

Miloslav Štolba – předseda spolku

Mgr. et Mgr. Andrea Bychlová – právník spolku
Sportovní kynologii se věnuje 3 roky. Ve své trvalé péči má v současnosti
4 feny pocházející z nevyhovujících podmínek, přičemž se dvěma se věnuje aktivně sportovní kynologii (zkoušky poslušnosti podle MZŘ a NZŘ).

Eva Nezdařilová
Aktivní zájem o dění v chovu německých ovčáků pod FCI, v minulosti spolupráce s Centrem výzkumu chování psů při ČZU, účast na přednáškách a seminářích s tématikou metodiky výcviku pozitivního posilování, komunikace se psem, využití pachových prací v praxi. Od podzimu 2016 adoptovaná fena NO Rita – cca 4 roky, se kterou se věnuje především noseworku a jiným pachovým pracím, začíná s Dog pullerem. Do budoucna chce vyzkoušet i záchranářský výcvik a pasení podle toho, co bude Ritunku bavit.

Klára Holečková
Sloužila jako Civilní bezpečnost – psovod a pracovala se psy hlídací agentury. Po ukončení spolupráce začala pomáhat s vlastním psem caniterapeutickým směrem v plzeňském ústavu. Nyní se o domov dělí s jedním štěnětem od Áji. Věnuje se především marketingu a propagaci spolku.

KE STAŽENÍ:

Provozní řád spolku