Rámečky nejen pro nás, aneb Okamih pomáhá

Ptáte se oč jde, co je Okamih a jaké rámečky?

Vše Vám rádi přiblížíme v následujícím textu (nebo nahlídněte na Okamih blog popřípadě Okamih Facebook).

Varianta 1

Okamih je dítětem dvou manželů, kterým se zrodil nápad téměř souběžně s narozením jejich dcerky.
Ve své dílně vytvořili k této příležitosti svůj první rámeček – „Den kdy se zastavil čas“ a tehdy začalo jejich tvoření, pod které se začali připojovat i lidé se zdravotními postiženími.

Okamih je moment přítomnosti, ve kterém je ukryto tajemství našeho štěstí. Tam vnímají manželé Kašparovi, že se skrývá hodnota člověka, za kterou stojí žít a pro kterou stojí za to bojovat. A nejsilnější takovéto momenty se rozhodli ztvárnit do podoby rámečků a dekorací, které jen tak jinde nenajdete a co víc – každý rámeček si můžete naladit podle vlastního vkusu. Mnoho výrobků bylo i vytvořeno na základě podnětů od lidí a ty nejlepší kousky naleznete na eshopu, který čeká na další výzvy – aby Vám splnil sny o kterých možná ještě nevíte 🙂

Varianta 2

Kromě vytváření příležitostí pro lidi se zdravotními postiženími v samotném jádru Okamihu, je jeho smyslem i podporovat aktivity dalších spolků a nadací. Tak jako se podařilo otevřít tuto možnost s naším spolkem Německý ovčák v nouzi.

První a jistě se stane oblíbenějším, protože do něj můžete vložit kus „sebe“ – s možností dotisku a nebo gravírování Vašeho pejska přímo na rámeček, kde jméno pejska a Váš text nesmí chybět.

Udělat každému jednomu člověku radost osobním dárkem a současně tím pomoci i druhým v nouzi – co více bychom si mohli přát. Snad jen, ať se Okamihy šíří dál. 🙂

A pozvat Vás na jejich WEBOVÉ STRÁNKY.

Druhý s motivem spolku – dostupný a decentní s možností vložit jméno Vašeho pejska a svůj text pro povzbuzení.

Na e-shopu naleznete mnoho zajímavých produktů a mezi nimi i 2 druhy rámečků (náhled viz výše) připravené právě pro ty z Vás, kteří nás rádi podpoříte.

Click and Feed po 2.

Před časem jsme Vás informovali, že nás můžete podpořit v projektu Click And Feed, do něhož jsme se nově zařadili (viz minulý příspěvek).

Těm z Vás, kteří nás podpořili „klikáním“, bychom chtěli velice poděkovat. Rovněž velké díky patří i již zmíněnému Click and Feed a hlavně společnosti Brit, která granulky poskytuje! DĚKUJEME.

!!! Granulky dorazily !!!

NF Psí Naděje podporuje adopce psích seniorů

Podpora je určena pro Vás, kteří byste rádi poskytli domov staršímu pejskovi z útulku, ale máte obavy z větších veterinárních výdajů, které u starších pejsků mohou (a nemusí) přijít. A tak raději žijete sami bez věrného společníka a v útulcích dál umírají staří psi. Přitom už byste si dávno mohli užívat jeden druhého.

…Rádi bychom tímto dodali odvahy všem, kteří zodpovědně uvažují o svém novém společníkovi. Pečlivě již zvážili svůj životní rytmus, nároky na psa a vyhrazený čas na několik let dopředu. Současně vědí, že mají dostatek prostředků na důstojné soužití, tedy kvalitní krmivo, dobrou péči či drobné veterinární výdaje.  Nicméně se obávají větších veterinárních výdajů (nad 5 000,-Kč) na léčbu chorob a nemocí, které mohou (a nemusí) starší pejsky postihovat…

Zdroj: https://www.pesweb.cz/cz/sbirka-na-podporu-adopce-psich-senioru

Zaujal Vás tento projekt?
Nás velmi! Nebojte se adoptovat starší psy, i oni čekají…

Blesk Tlapky

Rádi bychom poděkovali Blesk Tlapkám za podporu i článek.
Děkujeme my i Jacky…

AKTUALIZACE: Jack přešel pod Dočasky DeDe

Jack na první pohled vůbec nepřipomíná křížence německého ovčáka, místo třiceti kil váží pouze sedmnáct. Jeho majitel ho přivázal na krátký řetěz u svého luxusního domu a tam ho nechal osudu. Jack nikdy neměl boudu ani přístřešek a neměl se kam schovat ani v největších mrazech.

Jacka zachránila všímavá žena, která už se na jeho trápení nemohla koukat.

Případ nahlásila a pro psa si přijeli záchranáři ze spolku Německý ovčák v nouzi.

JACK má třetí stupeň podvýživy a Demodex po celém těle. Jde o závažné kožní onemocnění, které psa neuvěřitelně svědí. Zvíře si proto samo způsobuje velké rány, které hnisají a krvácí.

Jack dnes bydlí v Libčici nad Vltavou v dočasné péči spolku, kde se o něj stará jedna z dobrovolnic. Rozhodně nemá vyhráno, jeho zdravotní stav je kritický, a pokud přežije, bude léčba trvat měsíce a stát hodně peněz.

Pokud chcete zbídačené zvíře podpořit, pak můžete na transparentním účtu 222680646/0600. Záchranáři ze spolku Německý ovčák v nouzi uvítají i materiální pomoc.

Jack potřebuje hypoalergenní konzervy, Jitrocelovou a propolisovou mast, Propolis v prášku, Spirulinu, Chlorelu, zelený ječmen a Caninu na imunitu a kůži.

Adresa spolku: NO v nouzi z. s., Kruhová, 251 68 Kamenice, tel: 602 785 221

Jacka teď sice bolí každý dotek, přesto je abnormálně mazlivý a neskutečně hodný. Nechá se sebou manipulovat a je vděčný za každou péči. Nic takového totiž v životě na řetězu nepoznal.

I SDÍLENÍM MŮŽETE JACKOVI POMOCI!

zdroj: BLESK TLAPKY


Jacky


Click and Feed

Zapojili jsme se do projektu Click and Feed.
Připojte se k nám a podpořte nás třeba každý den 🙂

Pomáhat zvířatům s projektem Click and Feed lze několika způsoby – podívejte se, kolik možností máte. . .
Pomoc můžete libovolným příspěvkem na vakcinaci, kliknutím na naplnění misky nebo třeba věnováním sponzorského daru.
100 % všech darů je rozděleno mezi registrované útulky.

( Je rovněž možné nastavit si každodenní připomínku pro „nasypání do misky“ )

Hlavním sponzorem je Brit a ten naši psi milují.
Dočasné domovy

(Za video děkujeme Dárcovství Váš chovatel)

Spolek Německý ovčák v nouzi,z.s. SHÁNÍ  DOČASNÉ DOMOVY pro nově příchozí pejsky.

Máte doma kousek místa, kde by nám pejsek mohl nějakou dobu pobýt?

Pokud ANO, budeme rádi, když se nám ozvete a něco nám o sobě sdělíte. Další pejsek v domě není překážkou!

A nebojte, pejsek bude dostávat pravidelně od spolku balík krmení, i vše potřebné do začátku-obojek, vodítko….

Informace o sobě nám napište na info@NOvNouzi.cz

PesFest

V neděli 17.6. jsme se zúčastnili psího festivalu- PesFestu, který pořádala Městská část Prahy 4. Rádi bychom poděkovali organizátorovi akce za pozvání, za hladký průběh celé akce a v neposlední řadě samozřejmě za sponzorské dary v podobě dárkového poukazu, krmiva a dalších věcí pro naše svěřence. Velmi si Vaší pomoci vážíme a moc Vám děkujeme!

Bylo to příjemně strávené odpoledne. Všem ještě jednou moc děkujeme!

17.6. PesFest


POZVÁNKA:

Vážení,

rádi bychom Vás znovu pozvali na akci PesFest 2018, které se náš spolek- Německý ovčák v nouzi zúčastní. Akce se koná již tuto neděli a nabízí nabitý program…nudit se určitě nebudete:-)

Náš spolek bude mít na akci stánek u něhož bude možné zakoupit různé dárkové předměty na podporu našich svěřenců. Kdo ze svěřenců se akce zúčastní upřesníme ještě před akcí…

 

Den pro zdraví psa & jeho člověka

Dne 16.6. se náš spolek zúčastnil akce konané v Pesoparku v pražské Uhříněvsi.

Chtěli bychom moc poděkovat organizátorům za pozvání, byl to příjemně strávený den. Přestože byl šílený pařák, tak se jednalo dle nasehno názoru o akci zdařilou. Ještě jednou všem moc děkujeme!


Pozvánka:

Vážení

rádi bychom Vás znovu pozvali na akci Den pro zdraví psa & jeho člověka, které se náš spolek- Německý ovčák v nouzi zúčastní. Akce se koná již tuto sobotu v Pesoparku v Uhříněvsi a nabízí nabitý program, který je zárukou zábavně stráveného odpoledne, jak pro Vás, tak pro Vaše čtyřnohé přátele:-)

Náš spolek bude mít na akci stánek u něhož bude možné zakoupit různé dárkové předměty na podporu našich svěřenců. Kdo ze svěřenců se akce zúčastní upřesníme ještě před akcí…